Sesja zdjęciowa na plaży w Międzyzdrojach

Chodzi Wam po głowie sesja zdjęciowa na plaży Międzyzdroje – jak to zorganizować? Fotograf w Międzyzdrojach zdradza szczegóły, czyli swego rodzaju poradnik dla każdego, kto marzy o profesjonalnych zdjęciach na plaży.

Rozmawiamy z Tomaszem Mazurem z draftPRO.pl który od kilku lat organizuje sesje zdjęciowe w Międzyzdrojach.

Ostatnio głośno o plażowych sesjach zdjęciowych, które są wręcz oblegane przez turystów. Skąd nagle takie zainteresowanie tego typu usługami?
Panie Redaktorze określenie „oblegane” to stanowcza przesada. To prawda, że zainteresowanie tego typu usługami rośnie od kilku lat i to cieszy, ale ciągle można znaleźć wolny termin. Może nie z dnia na dzień, ale z kilkudniowym wyprzedzeniem z pewnością można zrobić rezerwacje sesji zdjęciowej. Myślę, że jako społeczeństwo dojrzeliśmy i zwracamy uwagę na wysoką jakość. Coraz więcej osób zwraca uwagę na co wydaje pieniądze. Są w stanie zapłacić tylko za rzeczy, które są warte swojej ceny.

Nie chcą już kupować pamiątek z Chin z napisem Międzyzdroje?
Dokładnie! Zamiast torby bibelotów z nadmorskich straganów, wybierają sesję zdjęciową na plaży, która sama w sobie jest przygodą i jednocześnie pamiątką z pobytu nad morzem. Oczywiście nie wszyscy, ale grupa praktycznie myślących osób szybko rośnie. Klienci wykorzystują te zdjęcia w różny sposób. Dzisiaj każdy, bez specjalistycznej wiedzy może zamówić sobie fotoobraz, fotoksiążkę, czy nawet fototapetę.

Fotograf Międzyzdroje
Sesja zdjęciowa na plaży w Międzyzdrojach w wersji artystycznej. Zdjęcia w wodzie są trudne i wymagają odpowiednich warunków.

Kto najczęściej decyduje się na sesję zdjęciową w Międzyzdrojach?
Z tym jest bardzo różnie Tak, jak różne osoby odwiedzają Międzyzdroje. Dużo jest sesji kobiecych w stylu glamour. Panie chcą zdjęcia beauty nad brzegiem morza. Tu trzeba zaznaczyć, że to one decydują o rezerwacji wszystkich sesji, rodzinnych, dziecięcych oraz wspólnych z partnerem. Panowie zamawiają zdjęcia na plaży głównie w formie prezentu.

 

Czy robi Pan jakieś inne rodzaje sesji zdjęciowych na plaży w Międzyzdrojach?
Ostatnio zgłaszają się panie organizujące wieczór panieński w Międzyzdrojach.

Wieczór panieński na plaży
Wieczór panieński na plaży w słowiańskiej stylistyce lub stylu boho to obecnie bardzo popularne tematy.

Wieczór panieński na plaży?
Zwykle rozpoczyna się na plaży, a później uczestniczki przenoszą się do międzyzdrojskich lokali. Jeżeli impreza ze względu np. na pogodę, przenosi się do wynajętego apartamentu to czasami zgadzamy się na takie zdjęcia. Czasami po sesji na plaży panie, chcą jeszcze zdjęcia z klubów. Niestety z uwagi na pozostałych gości lokalu nie robimy takich zdjęć. W zamian często nocne zdjęcia robimy na promenadzie w Międzyzdrojach i molo. Takie nocne reporterskie zdjęcia mają swój urok i są chętnie zamawiane.

Zapewne już działa alkohol. Czy dochodzi do jakichś śmiesznych lub niespodziewanych sytuacji?
Niestety, etyka zawodowa nie pozwala mi odpowiedzieć na to pytanie. Zaufanie i dyskrecja to podstawa w tej branży. Z resztą do każdej sesji podpisujemy stosowną umowę, która gwarantuje również całkowitą pewność, że jak to mówią „to co się wydarzyło w Las Vegas, zostaje w Las Vegas”.

Sesja zdjęciowa na plaży w Międzyzdrojach o zachodzie słońca.
Dzięki odpowiedniemu oświetleniu można uzyskać takie efekty podczas zachodu nad morzem.

W takim razie, jak taka sesja wygląda od strony technicznej?
Zazwyczaj najpierw jest kontakt telefoniczny. Przed sesją ustalamy szczegółowe oczekiwania klientki wobec zdjęć, tematykę, zakres, czy stylizację itd. Dzięki temu możemy pomóc w wielu aspektach, podpowiedzieć tematykę, miejsce, czy nawet sam pomysł na sesję. Następnie oczekujemy wpłaty zadatku i rezerwujemy termin. W dniu sesji, staramy się być trochę wcześniej, żeby poznać osoby biorące udział w sesji na plaży. Ta chwila luźnej rozmowy procentuje w trakcie sesji, a pozytywne efekty widać na zdjęciach. Ewentualna trem znika, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Przed sesją następuje też płatność i podpisanie umowy.

W jakiej formie klienci otrzymują zdjęcia?
Standardowo w formie elektronicznej w umówionym terminie. Zwykle jest to około 7 dni. Jeżeli Klient wyrazi taką wolę możemy przygotować wydruki wielkoformatowe, fotoobraz, kalendarz lub fotoksiążkę. Wszystko jest kwestią ustalenia.

Dziękuję bardzo za rozmowę i życzę wielu owocnych sesji.
Dziękuję również i zapraszam na zdjęcia i do odwiedzenia naszej strony draftpro.pl