Dziwnów atrakcje turystyczne

Dziwnów to popularne nadmorskie miasteczko, które znane jest między innymi z mostu zwodzonego, pięknych marin i promenady. Zobacz dlaczego watro odwiedzić Dziwnów.

Dziwnów atrakcje turystyczne, które warto zobaczyć

Atrakcje Dziwnów
Most zwodzony w Dziwnowie to jeden z niewielu w Europie.

Lista atrakcji turystycznych w Dziwnowie jest dość długa, dlatego wybierzemy wyłącznie najciekawsze propozycje.
Na początek warto odwiedzić Morskie Centrum Nauki Dziwnów. Tu poznacie historię Dziwnowa i okolic, która obfituje w nadspodziewaną ilość ciekawostek i tajemnic. W tym czasie dzieci mogą samodzielnie przeprowadzać eksperymenty, poznając zjawiska fizyczne i kulturę marynarską. Więcej przeczytasz w artykule Morskie Centrum Nauki w Dziwnowie – jedyne takie miejsce w Polsce.

Most zwodzony w Dziwnowie
Przyjeżdżając do Dziwnowa z Międzyzdrojów tak naprawdę pierwszą atrakcją, która Was przywita, będzie most zwodzony. To potężna konstrukcja ze stali i betonu, która łączy Wyspę Wolin i stały ląd. Most zwodzony w Dziwnowie umożliwia przepływanie pod mostem statkom. Ruchome przęsło jest podnoszone w godzinach parzystych. Kilkudziesięciotonową konstrukcję unoszą ogromne hydrauliczne siłowniki. Warto poczekać właśnie na przepływające statki.

Aleja Sportowców w Dziwnowie
Popularna Aleja Gwiazd Sportu Dziwnów, przy której ustawiono pomniki z odlanymi z brązu medalami najbardziej znamienitych sportowców. W sierpniu w Dziwnowie odbywa się Festiwal Gwiazd Sportu. Wtedy to na alei odsłaniane są kolejne pomniki. Tak jak w Międzyzdrojach mamy Festiwal Gwiazd, to w Dziwnowie odbywa się sportowa wersja tej imprezy.

Port rybacki Dziwnów
Dziwnów od wieków związany jest z rybołówstwem. Jeszcze w latach 80-tych Dziwnów był największym portem rybackim zachodniego pomorza. Dzisiaj Dziwnów wciąż jest dużym portem, dlatego warto odwiedzić dziwnowski port i podpatrzeć rybaków przy pracy.

Marina Dziwnów
Port jachtowy w Dziwnowie wraz z przystanią sezonową tworzą Marinę Dziwnów, ważny punkt na mapie Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Marina Dziwnów często jest gospodarzem żeglarskich mistrzostw Europy i Świata w żeglarskich klasach regatowych.

Więcej na ten temat znajdziesz tutaj: Dziwnów atrakcje turystyczne