Fachowiec na godziny złota rączka.

Złota rączka Międzyzdroje i okolica – takie anonse można znaleźć w internecie. Sprawdzamy jakie są najczęstsze naprawy drobne w Międzyzdrojach i do jakich usług najczęściej potrzebujemy fachowców.

Rozmawiamy z panem Dariuszem, który od kilku lat wykonuje drobne naprawy domowe, instalacyjne i serwisowe w Międzyzdrojach, czyli tzw. Złota Rączka Międzyzdroje.

Czy dużo ma jest pracy ma złota rączka w Międzyzdrojach? 

Wbrew pozorom to praca w której duże znaczenie ma sezonowość. Najwięcej pracy jest w okresie od kwietnia do października i wtedy nasza firma ma najwięcej zleceń. Największą grupę naszych Klientów stanowią właściciele apartamentów oraz ogólnie mówiąc właściciele obiektów noclegowych. Na szczęście w naszej firmie mamy wielu fachowców, dzięki czemu możemy świadczyć usługi przez całą dobę w przypadku pilnych awarii.

Jakie są najpopularniejsze zlecenia w Międzyzdrojach?

Usuwanie awarii w Międzyzdrojach dotyczy przede wszystkim codziennych drobnych usterek z których najczęstsze to:
– naprawy hydrauliczne (usługi hydraulika), czyli nieszczelne rury, wymiana armatury łazienkowej, zapchany zlew i toaleta, wymiana uszczelki, cieknący kran, cieknacy zlew, cieknący prysznic, podłączenie pralki, zmywarki, odpowietrzanie kaloryferów itd.
– naprawy elektryczne, czyli wyrwane gniazdko, wymiana żarówek i oświetlenia, wymiana kontaktu, instalacja żyrandola, podłączenie telewizora i sprzętu AGD, podłączenie oświetlenia, wymiana bezpiecznika.
– usuwanie usterek, czyli wymiana zamka i klamek, podniesienie opadających drzwi, regulacja drzwi i okien, naprawa mebli, wiercenie otworów w ścianach pod wieszanie obrazów, luster i szafek, naprawa bram i furtek, montaż uchwytów pod telewizor.
Jak widać są to typowe domowe usterki, którymi zajmujemy się na co dzień.

Wymiana kranu Międzyzdroje.
Hydraulik Międzyzdroje usługi hydrauliczne.

Które prace są najbardziej czasochłonne?

To pytanie na które ciężko udzielić odpowiedzi. Czasochłonne jest składanie mebli w Międzyzdrojach i różnego rodzaju prace w trakcie, których pojawiają  się nieprzewidziane trudności. Często natrafiamy na problemy, których nawet właściciel nie mógł przewidzieć, a wynikają z błędów poprzednich wykonawców lub producentów. Montaż szaf i mebli może trwać godzinę, a może zająć nawet kilka godzin. Najczęściej zależy to od producenta i staranności wykonania produktu. Na szczęście dzięki wieloletniemu doświadczeniu zwykle jesteśmy przygotowani na takie niespodzianki, jak brakujące elementy, nienawiercone otwory i braki w akcesoriach meblowych. Niektóre prace muszą trwać dłużej ze względów technologicznych, jak np. schnięcie farby, gładzi, czy silikonu.

Jakie w takim razie były te najbardziej oryginalne zlecenia?

W naszej pracy codziennie mamy do czynienia z oryginalnymi zleceniami do tego stopnia, że już naprawdę niewiele nas dziwi. Jednak w naszej pracy ważna jest dyskrecja, więc mogę podać tylko ogólne przykłady. W większości dotyczą one zleceń w apartamentach pod wynajem. Zdarzyło się, że trzeba było oswobodzić pana którego przykuto kajdankami do łóżka, a kluczyk się gdzieś zawieruszył. Z resztą zatrzaśnięte drzwi, zablokowany zamek, złamany klucz w zamku to taka norma. Dzieci też potrafią narobić sporo problemów wkładając głowę między różne szczebelki, gubiąc różne klucze, albo uszkadzając wyposażenie wynajmowanego apartamentu. Mieliśmy również tzw. zlecenia z archiwum X, które zwykle dotyczą tego, że coś stuka, coś piszczy, coś trzeszczy itd. Wtedy trzeba przeprowadzić małe dochodzenie, by zlokalizować przyczynę.

Naprawa usterek w apartamentach w Międzyzdrojach. Kto zamawia tego rodzaju usługi?

Zwykle są to właściciele apartamentów. Często robią to zdalnie z drugiego końca Polski. Działa to do tego stopnia, że często właściciel zamawia meble z dostawą pod adres, a my dostajemy zlecenie na składanie mebli w Międzyzdrojach. Dużą ilość zleceń otrzymujemy od wspólnot mieszkaniowych i zarządców nieruchomości. Obecnie ze względu na wysokie koszty pracownicze tańszy jest fachowiec na godziny, niż konserwator na cały etat. Dlatego wśród naszych zleceniodawców są też urzędy i instytucje.

Konserwator, pogotowie lokatorskie, majster, złota raczka w Międzyzdrojach, czyli wszystko w jednym?

Można powiedzieć, że człowiek orkiestra, albo lepiej ludzie renesansu …hehe. W naszej firmie mamy rożnych fachowców jak: hydraulik, elektryk, stolarz, ślusarz, budowlaniec, instalator. Dodatkowo do wynajęcia jest serwis sprzątający, czyli ekipa sprzątająca, która nie tylko oferuje sprzątanie apartamentów, ale również czyszczenie dywanów, pranie mebli tapicerowanych, oraz pranie wykładzin i materacy.

Naprawa kontaktu i gniazdka elektrycznego.
Naprawy elektryczne w Międzyzdrojach nie stanowią problemu.

Złota Rączka Międzyzdroje ceny usług za usuwanie awarii i usterek

Ile kosztuje usuwanie usterek i drobne naprawy w Międzyzdrojach?

Ceny usług fachowców w Międzyzdrojach są zróżnicowane bo i różne są zlecenia. Nasz cennik jest dostępny na naszej stronie, jednak trzeba tutaj zaznaczyć, że są to ceny orientacyjne. Bardzo dużo zależy od kosztów części zamiennych, materiałów oraz czasu, który trzeba poświęcić na realizację zlecenia. Niemniej staramy się, by Klient znał wcześniej orientacyjną cenę usługi, bo dzisiaj każdy liczy się z kosztami. Jest możliwość wezwania w trybie pilnym, wtedy pojawimy się u Klienta nawet w kilkudziesięciu minut. Można również korzystać z naszych usług w formie abonamentu. Ta opcja szczególnie wybierana przez Klientów instytucjonalnych, zarządców nieruchomości i pensjonatów.

Gdzie szukać fachowca w Międzyzdrojach?