Plaża w Międzyzdrojach

Plaża w Międzyzdrojach

Wiele osób uważa, że plaża w Międzyzdrojach jest wyjątkowa i trudno odmówić im racji. Zobacz, co warto wiedzieć o międzyzdrojskiej plaży.

Plażę w Międzyzdrojach molo dzieli na części wschodnią i zachodnią. Mimo że molo w Międzyzdrojach to budowla wyznaczająca umowną granicę wśród turystów odwiedzających Międzyzdroje istnieje widoczny podział na zwolenników jednej, bądź drugiej. Rzeczywiste różnice zaczynają się kilka kilometrów od mola.

Plaża wschodnia w Międzyzdrojach

Plaża Międzyzdroje webcamera online - kamera live
Plaża wschodnia w Międzyzdrojach jest zwykle bardziej zatłoczona

Plaża na wschód od molo jest mniej popularna, ze względu na większy ścisk. Wpływają na to głównie obiekty „zajmujące” plażę, między innymi baza rybacka, plaża hotelu Amber Baltic oraz lokale gastronomiczne. Za przystanią rybacką rozpoczyna się wysoki klif, z którego słynie Woliński Park Narodowy. Piasek jest grubszy, a dno morskie jest bardziej kamieniste. Plaża wschodnia Międzyzdroje jest mniej oblegana również ze względu na układ geograficzny miasta, które rozbudowuje się w kierunku zachodnim. Warto zaznaczyć, że wypływają na to granice parku, które stanowią barierę dla rozwoju w kierunku wschodnim. Mimo wszystko uważam, że plaża wschodnia jest bardziej urokliwa, chociaż to rzecz gustu. Dzika plaża w Międzyzdrojach jest właśnie po wschodniej stronie.

Plaża zachodnia w Międzyzdrojach

Plaża zachodnia Międzyzdroje atrakcje.
Plaża wschodnia jest większa, a na jej zachodnim końcu jest plaża nudystów.

Zachodnia plaża w Międzyzdrojach znacząco się różni, zarówno pod względem wydmy, jak i piasku, który jest drobniejszy i biały. Wydma, usypana z morskiego piasku, jest łagodna i porośnięta wydmową roślinnością. Plaża zachodnia w Międzyzdrojach jest szersza, ale ze względu na łatwiejszy dojazd równie zatłoczona. W tym wypadku nie musicie wchodzić na plażę w pobliżu molo, lecz lepiej wybrać wejście na plażę dużo bardziej na zachód. Wystarczy przejechać ulicą Gryfa Pomorskiego, wzdłuż której prowadzą kolejne zejścia na plażę. Oddalona od centrum plaża to więcej miejsca, możliwość aktywnego plażowania bez przeszkadzania innym, cisza oraz brak chodzących sprzedawców. Na plaży zachodniej znajdziecie tzw. plaże tematyczne m.in. plażę nudystów czy plażę dla psów.

Plaża nudystów w Międzyzdrojach

Naga plaża w Międzyzdrojach jest znana od wielu lat. Wyznaczoną ją właśnie na plaży zachodniej w dużej odległości od centrum. Zwolennicy opalania nago muszą się podporządkować nieformalnym regułom plażowania, jednak panuje tu duża swoboda. Dla poszukujących „wrażeń” mamy złą informację, większość naturystów plażujących na plaży nudystów w Międzyzdrojach to podstarzali Niemcy.
W internecie można spotkać wiele informacji o tym, że plaża Lubiewo to plaża LGBT w Międzyzdrojach. Ciężko stwierdzić, co konkretnie ma to oznaczać, ale może jest to popularna bałtycka plaża w środowiskach LGBT. Plaża naturystów w Międzyzdrojach znajduje się na zachód od ostatniego zejścia na plażę z ulicy Gryfa Pomorskiego.

Międzyzdroje plaża dla psów

Miłośnicy czworonogów muszą w Międzyzdrojach uważać, gdyż przebywanie na plaży z psem może zakończyć się wysokim mandatem. Dlatego wyznaczona została specjalna plaża dla psów w Międzyzdrojach.
Zabronione jest przebywanie ze zwierzętami na kąpielisku oraz na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. W związku z tym wyznaczono odcinek plaży dla zwierząt. W Międzyzdrojach plaża dla psów znajduje się między wejściami „L” i „M”, czyli między kąpieliskiem Międzyzdroje a plażą nudystów.

Plaża Międzyzdroje sektory

Atrakcje na plaży w Międzyzdrojach, czyli co robić.
Im dalej od centrum, tym więcej przestrzeni na plaży. W oddali atrakcje na plaży.

W celu ułatwienia orientacji w terenie plaża w Międzyzdrojach została podzielona na sektory. Zejścia na plażę w Międzyzdrojach zostały oznaczone kolejnymi literami alfabet, patrząc ze wschodu na zachód. Poszczególne zejścia wyznaczają sektory plaży w Międzyzdrojach od A do M. Wiele osób zastanawia się jak dojechać do plaży w Międzyzdrojach. Do plaży wschodniej najłatwiej dojechać skręcając w pierwszą ulicę (ul. Campingowa) w prawo po wjechaniu do Międzyzdrojów od strony Międzywodzia. Do plaży zachodniej najlepiej dojść z ulicy Gryfa Pomorskiego. Na plaży funkcjonują punkty gastronomiczne.

Plaża Międzyzdroje atrakcje
Atrakcje na plaży w Międzyzdrojach skupiają się w centrum. Wypożyczalnie leżaków i koszy plażowych w szczycie sezonu turystycznego prowadzą nawet zapisy, ze względu na duże zainteresowanie. Na plaży w Międzyzdrojach można też wypożyczyć sprzęt wodny m.in. skutery wodne. Z molo w Międzyzdrojach można wypłynąć w rejsy statkiem wycieczkowym. Jak na większości polskich plaż, przez cały czas słychać okrzyki sprzedawców kukurydzy, naleśników, lodów, popcornu i pączków. Dla zainteresowanych jest dyskoteka na plaży w Międzyzdrojach.

Plaża Międzyzdroje kamera internetowa

Kamery internetowe na plaży w Międzyzdrojach pokazują obraz online z plaży zachodniej i wschodniej. Plaża live Międzyzdroje jest dostępna w kilku serwisach. Więcej informacji o kamerach internetowych w Międzyzdrojach znajdziesz w zakładce Kamery Międzyzdroje. Webcamera to wygodny sposób na sprawdzenie pogody w Międzyzdrojach, bo z prognozami bywa różnie.

Galeria zdjęć

Plaża w Międzyzdrojach na naszych zdjęciach. Różne pory roku, ta sama plaża. Zdjęcia plaży w Międzyzdrojach często pojawiają się na widokówkach i pamiątkowych obrazkach. Plaża w Międzyzdrojach jest częstą scenerią sesji fotograficznych i to nie tylko ślubnych. Sesja fotograficzna na plaży w Międzyzdrojach może być ciekawą pamiątką.

Plaża w Międzyzdrojach opinie

Opinie o plaży w Międzyzdrojach są zróżnicowane, jedni ją kochają, inni omijają szerokim łukiem. Wśród opinii o międzyzdrojskiej plaży dostępnych w internecie najczęstsze to:
Zalety:
– szeroka z białym morskim piaskiem
– malowniczy klif

Wady:
– brudna woda, czasami pojawiają się sinice w Międzyzdrojach i wprowadzany jest zakaz kąpieli
– duży tłok i hałas

Napiszcie w komentarzu, jak oceniacie plażę w Międzyzdrojach.