Dziwnów

Dziwnów to popularne nadmorskie miasteczko, które znane jest między innymi z mostu zwodzonego, pięknych marin i promenady.

Atrakcje w Dziwnowie

Lista atrakcji turystycznych w Dziwnowie jest dość długa, dlatego skupimy się wyłącznie na najciekawszych propozycjach.

Most zwodzony w Dziwnowie

Unikalna konstrukcja, która umożliwia przepływanie pod mostem statkom. Ruchome przęsło jest podnoszone w godzinach parzystych. Kilkudziesięciotonową konstrukcję unoszą ogromne hydrauliczne siłowniki.

Aleja Sportowców w Dziwnowie

Popularna Aleja Gwiazd Sportu Dziwnów  przy której ustawiono pomniki z odlanymi z brązu medalami najbardziej znamienitych sportowców.

Imprezy w Dziwnowie

Wśród najciekawszych imprez letnich w Dziwnowie trzeba wymienić Festyn Rybaka – Ster na Dziwnów, Festiwal Gwiazd Sportu w Dziwnowie oraz Festyn Komandosa. To największe wydarzenia kulturalno-rozrywkowe w Dziwnowie.

Festyn Morski  odbywa się w pierwszy weekend lipca, w tym samym czasie, gdy trwa Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach, ale jeżeli chcecie spróbować tradycyjnych potraw przygotowywanych przez żony rybaków to jedźcie do Dziwnowa. Atrakcje dla dzieci to zwiedzanie statków i okrętów Marynarki Wojennej RP, pokazy sprzętu wojskowego oraz gry i zabawy.

Druga duża impreza w Dziwnowie to Festiwal Gwiazd Sportu w połowie sierpnia. Każdego roku przybywają kolejne medale w tamtejszej Alei Gwiazd Sportu.   Impreza trwa 3 dni i każdego dnia w dzień odbywają się gry i zabawy na plaży, a wieczorami w mieście odbywają się koncerty.

Trzecia impreza, która kończy sezon letni to Festyn Komandosa Dziwnów. Zlot miłośników militariów i wojskowości. Największa część imprezy jest poświęcona wojskom specjalnym, czyli polskim komandosom.